Skip to main content

Zajęcia dedykowane dzieciom w wieku 4-12 lat

Warsztaty z elektroniki pozwolą Twojemu dziecku stać się inżynierem, naukowcem i konstruktorem. Pozna Ono pojęcie prądu, nauczy się tworzyć układy elektryczne. Dowie się czym są odnawialne źródła energii, a wytworzony przez nie prąd wykorzysta do uruchomienia skonstruowanych przez siebie robotów.

Wszystkie projekty i doświadczenia dostosowane są do wieku dziecka. Zajęcia prowadzone są w prosty i przejrzysty sposób tak, by dziecko mogło aktywnie brać udział w warsztatach i uczyć się podczas zabawy.

Zajęcia trwają około 45 min. Preferowana liczba zajęć to 4 warsztaty w miesiącu.

Zobacz galerię zdjęć

Dlaczego Elektronika?

  • Twoje dziecko nauczy się rozwiązywać problemy związane z niedziałającą elektroniką.
  • Pozna podstawy elektroniki niezbędne do rozpoczęcia pracy z Arduino, tzw. niewielkim „komputerkiem”.
  • Dowie się o odnawialnych źródłach energii i możliwościach jej wykorzystania, m.in. uruchamiając zbudowanego przez siebie robota.
  • Udoskonali motorykę małą, polepszy umiejętność pracy w zespole i rozwinie swoją kreatywność.
Kontakt z nami

Przykładowe scenariusze prowadzonych zajęć

Przewodniki i izolatory prądu elektrycznego

Budujemy układ elektroniczny i wykorzystujemy różne materiały – dowiadujemy się, co jest przewodnikiem elektrycznym, a co jest izolatorem.

Jak zbudować latające śmigło?

Budujemy układ elektroniczny z wykorzystaniem kontaktronu – poznajemy jego działanie. Uruchamiamy nasze śmigło za pomocą prądu wytworzonego w obwodzie elektronicznym.

Zwariowane pioruny i naelektryzowany balon

Poznajemy działanie kuli plazmowej – dzięki jej działaniu zapalamy żarówkę. Sprawdzamy ruch przedmiotów po kontakcie z naelektryzowanym balonem.

Jak zbudować radio?

Budujemy układ elektroniczny wykorzystując m.in. kondensator, moduł radia oraz wzmacniacz. Zbudowany układ pozwala nam odsłuchać kanały od 88Mhz do 108 Mhz.

Wyświetlanie cyfr w ciemności

W naszym układzie wykorzystujemy moduł wyświetlacza, opornik i tranzystor. Zmieniamy cyfry wykorzystując do tego złączki punktowe.

Zbuduj swoją elektrownię wiatrową

Budujemy model turbiny wiatrowej i za jej pomocą generujemy energię elektryczną. Wyprodukowanym prądem naładujemy akumulator, który wykorzystamy do budowy np. samolotu.

Solarne roboty

Budujemy roboty, ładujemy panel solarny światłem halogenowym i ożywiamy nasze roboty.

Cytryna? Pomidor? Ziemniak? Jakie owoce i warzywa przewodzą prąd elektryczny?

Poznajemy elektryczność i reakcje chemiczne przedstawione w innowacyjny sposób – demonstrujemy zasadę działania ogniwa elektrochemicznego. Wykorzystujemy owoce i warzywa do zapalenia naszej żarówki.

Dyktafon nie taki trudny, jak nam się wydaje

Budujemy układ elektroniczny z wykorzystaniem tranzystora, mikrofonu i głośnika. Nagrywamy swój głos i odtwarzamy.

Samochód elektryczny z napędem śmigłowym

Budujemy samochód tworząc układ elektroniczny. Po utworzeniu podmuchu wiatru wytwarzanego przez śmigło samochód zaczyna się poruszać.

Zarejestruj online dziecko
na zajęcia z elektroniki

ZAPISZ

Zobacz także

Robotyka i programowanie
z Lego Spike Essential

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-9 lat. Podczas warsztatów korzystamy z zestawów LEGO Spike Essential oraz specjalnie utworzonych i dedykowanych dla naszej firmy instrukcji budowania robotów.

zobacz więcej

Doświadczenia chemiczne i fizyczne

Zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat. Każdy scenariusz zajęć to inny zestaw eksperymentów, podczas których dzieci, pod okiem doświadczonego instruktora, poznają sekrety chemii i zachodzących reakcji oraz fizyki i procesów, które zachodzą dzięki jej prawu. Podczas warsztatów prowadzone są dwa eksperymenty: jeden wykonywany przez instruktora, drugi wykonywany przez dzieci.

zobacz więcej

Kodowanie i programowanie z mTiny Discover Kit i Lego Duplo z serii Education

Zajęcia dla dzieci w wieku 3-4 lata. Warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem robota mTiny Discover Kit od firmy Makeblock oraz klocków Lego Duplo z serii Education. W trakcie zajęć nauczymy się programować naszego robota tak, by mógł wykonywać nasze polecenia, np. narysować odpowiedni kształt lub literę.

zobacz więcej